نگاشته شده توسط: عقیده و جهاد | ژانویه 18, 2010

يا ايها الناس اخبار جهاد را از كفار و فساق باور نكنيد

يا ايها الناس

اخبار جهاد را از كفار و فساق باور نكنيد

الله تعالی می فرماید:{ ‏ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْماً بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ ‏:‏ اي كساني كه ايمان آورده‌ايد ! اگر شخص فاسقي خبري را به شما رسانيد درباره آن تحقيق كنيد ، مبادا به گروهي – بدون آگاهي ( از حال و احوالشان و شناخت راستين ايشان‌ – ) آسيب برسانيد ، و از كرده خود پشيمان شويد . ‏}[حجرات/6].

در این آیه می بینیم که الله عزو جل ما را از پذیرفتن اخبار از فاسقان نهی کرده و فرمان داده که مؤمنان درباره اخباری که فساق به آنها می رسانند باید تحقیق کنند و قبل ازتحقیق و ثبوت خبر، اقدامی نکنند.

برادر گرامی….بدان که ما در عصری زندگی می کنیم که هیچ حکومت اسلامی در روی زمین وجود ندارد و خلافت اسلامی قصه ای شده که در کتابها خوانده می شود. عصری که تمام سرزمینهای اسلامی از فلسطین گرفته تا ترکستان شرقی در چین و اندلس(اسپانیای امروزی) تحت اشغال کفار خارجی و یا مرتدین داخلی است.در عصری زندگی می کنیم که جان ومال وناموس مسلمین مورد تجاوز کفار قرار می گیرد. و این همه ذلتی که دچار آن شده ایم بی شک یک علت بیش ندارد و آن، همانطور که  رسول الله صلی الله علیه و سلم برایمان بیان کرده اند،ترک جهاد می باشد. و بدان که متأسفانه بسیاری ازمسلمین در این جرم بزرگ شریکند.اما از دو دهه پیش به این سو اندک اندک امت اسلام بیدار شده و روز به روز مسلمانهای بیشتری به جهاد ایمان آورده وبه مجاهدین می پیوندند. و این را بدان که کفار بسیار وحشت دارند از اینکه مسلمین فریضه جهاد را احیا کنند. و یکی از توطئه های آنان برای خاموش ماندن شعله جهاد، و دورکردن مسلمانان از مجاهدین،استخدام رسانه های جمعی است تا با تبلیغات منفی و خبر سازی های دروغین و  تحریف اخبار جهاد و مجاهدین،مسلمانان را از مجاهدین متنفر کنند.آنها با استفاده از این رسانه ها مانند ماهواره وتلویزیون واینترنت و روزنامه و…مجاهدین را قاتلانی بی رحم جلوه می دهند که مسلمین و زنان وکودکان را می کشند،در بازارها بمب گذاری میکنند و مردم کوچه وخیابان را به قتل می رسانند.تروریستهای وحشی که به هیچ قاعده واصولی پایبند نیستند. هر گاه که مجاهدین عملیاتی انجام می دهند حتی اگراین عملیات در صحرایی خارج از منطقه مسکونی صورت گرفته باشد،خبرگذاریها و رسانه ها،در پایان نقل خبر اضافه می کنند،»درمیان کشته شدگان چند زن وکودک نیزدیده می شد»! به همین سادگی مردم را فریب میدهند و کمتر کسی هم به صداقت آنها شک می کند.اگرمجاهدین عملیات بزرگ ومهمی انجام بدهند که ضربه بزرگی برای کفار باشد و نشانه قدرت مجاهدین و ضعف کفار درمقابشان باشد،یا کلاً این خبر را مسکوت می گذارند یا با گفتن چند جمله مختصر آن را بی اهمیت جلوه می دهند و یا اگر صدای آن عملیات چنان بزرگ بوده باشد که گوش کفار را کرکرده باشد وهمه دنیا از اهمیت آن مطلع شده باشند، با تحریف خبر اذهان عمومی را از اصل ماجرا منحرف کرده و آنطور که خود می پسندند،به مردم می فهمانند.

یکی از عوامل اصلی نپیوستن مسلمین(در حد وسیع)به مجاهدین،باور کردن اخبار و تحلیلهای این رسانه ها می باشد و تبعاً تا زمانی که به این رسانه ها کافر نشویم، نجات امت اسلام از این ذلتی که در آن بسر می برد ممکن نخواهد بود.

چنانکه در قرآن می بینیم،قبول خبر از یک مسلمان فاسق هم جایز نمی باشد چه برسد به کافر.چه برسد به اینکه این کافر در خدمت کفار متجاوز به مسلمانان،باشد.کفاری که بزرگترین جنایتها را در حق مسلمین مرتکب شده اند و دشمنی شان با خدا و قرآن و پیامبرصلی الله علیه وسلم از روز روشن است.

طبق این آیه قبول خبر کفار(آن هم در مورد مسلمانان و آن هم در مورد مجاهدینی که با آنها مشغول جنگند)، نافرمانی از الله محسوب شده و حرام می باشد.

آیا این مسلمانی است که خبر کفار را در باره مسلمین قبول کنیم؟!آیا این منطقی است که خبر دشمنی را علیه دشمنش بپذیریم.

و طبق همین آیه قبول خبر مجاهدین واجب  می باشد چرا که آنها بهترین مصداق «عدالت»دراین زمان می باشند .

ازاین رو به تمام مسلمانان توصیه می کنیم که اخبار جهاد را مطلقاً از این رسانه ها دریافت نکنند و نیز سخن کسانی را که تحت تأثیر این رسانه ها هستند را در مورد مسائل جهاد باور نکنند و از آنجایی که تنها رسانه غیر قابل تسلط از سوی کفار،اینترنت می باشد و مجاهدین نیز تنها از این طریق اخبار جهاد را به مسلمانان می رسانند،پس باید اخبار جهاد وتحلیل مسائل جهادی را فقط از سایتهای جهادی متعلق به مجاهدین دریافت کنند.

الحمد لله در بین سایت های عربی زبان،سایتهای جهادی زیادی وجود دارد من جمله از معتبرترین آنها سایت»منتدیات الفلوجة الاسلامیة» می باشد که می توانید اخبار جهاد را لحظه به لحظه از آنها دریافت کنید.

درمیان سایت های فارسی زبان متأسفانه ،تعداد انگشت شماری وجود دارد که در حد مقبولی اخبار جهادی را پوشش دهد. امارت اسلامی افغانستان(جنبش طالبان) سایت مفیدی دارند که اخبار جهاد را در افغانستان به خوبی پوشش میدهند.اما به جرأت می توان گفت که هیچ سایت فارسی زبانی وجود نداردکه در حد وسیع و مستقلا به اخبار جهاد و تحلیل مسائل جهادی بپردازد. از این رو از تمام جهاد دوستان (از طرف امت اسلام)تقاضا داریم که دراین مورد دست به کاری جدی بزنند.

از سایتهای و وبلاگهای جهادی  فارسی مانند سایت حنیف و دوربین و …نیزبه خاطر کوششهایی که در این رابطه داشته اند (از طرف امت اسلام)تشکرمی کنیم و از الله می خواهیم که بهترین پاداشها را به آنها بدهد و از آنهاخواهش داریم که به این کار با جدیت تمام ادامه بدهند و در آینده کارشان را توسعه داده و  وسیعتر و کاملتر و انحصاری تر به اخبار جهاد بپردازند.

برادران دینی و بخصوص برادران جهادی را مخاطب می کنم و می گویم:اگر درمیدان جهاد هستید پس خدا قوت،واگر نه پس حداقل واجب بردوش ما ،رساندن  اخبار جهاد به مسلمانان می باشد و اگر این کار را هم نکنیم ،فردای قیامت چه باید جواب دهیم؟ بنابراین پیشنهاد می کنیم که برادران جهادی فارسی زبان با همکاری یکدیگر سایتی نیرومند دراین راستا،به وجود آورند و تا زمانی که چنین نکنیم نباید از تنفر مردم از جهاد ومجاهدین تعجب کنیم و از روی تجربه  می گویم که بسیاری از کسانی که به مجاهدین پیوسته اند ،قبل از آنکه از لحاظ علمی و استدلالی به این نتیجه برسند با شنیدن اخبار عملیاتهای شجاعانه و شهادت طلبانه و افتخارآمیز مجاهدین به جهاد علاقه مند شده اند.

از الله می خواهیم که به برادرانمان در این کار یاری دهد.

منتظر پیشنهادات برادرانمان نیز  هستیم.

Advertisements

Responses

 1. خداوند اسباب آن را فراهم كند انشا الله

 2. سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  برادر عزیزم از شما به خاطر حرصتان در راه جهاد اعلامی بادشمنان خداوند و بازگشت حکم خداوند بر روی زمین و بازیابی عزت مسلمانان نهایت سپاس و تشکر را دارم..
  سخنان به جا و لازمی گفتید و جایی برای سخن دیگر نگذاشتید..

  تنها نکته ای که در صدد بیان هستم این است که اخبار موثق اغلب به زبان عربی هستند که این امر همت برادران مترجم را می طلبد که دسته به دست هم دهند و در این راه کمک کنند ما نیز آماده ایم که اخبار ارسالی برادران عزیز را بر روی چشم نهاده و آنها را منتشر کنیم..

  علاوه بر اخبار، مقالات و تحلیلهای برادران نیزمی تواند کمکی زیادی به شناساندن دین به مردم و یادآوری واجب جهاد بر عموم مسلمانان داشته باشد…
  از خداوند منان برای ما و شما ثبات و استقامت در این راه را خواستاریم..
  با کمال میل آماده ایم این راه مبارک را ادامه دهیم.. و اگر این را هم نکنیم فردای قیامت هیچ عذری در برابر جبار آسمانها و زمین نداریم..

 3. سلام علي من اتبع الهدي.
  برادر عزيز جزاك الله خيرا … حرف دل من را زدي.
  پيشنها من تشكيل يك انجمن جهادي است. چيزي منتديات فلوجه.
  در اينصورت تمامي برادران مي توانند در عرصه خبر رساني ، مقاله نويسي، تحليل نويسي ، فقه جهاد ، و حتي تصاوير جهادي و آموزش فتوشاپ و ساير نرم افزارهاي كاربردي جهت پيشرفت اعلام جهادي و … همكاري كنند.
  البته نبايد مسائل امنيتي را فراموش كرد بخصوص در اين شرايط كه حكومت كنترل خود را بر روي اينترنت افزايش داده است.
  و الله المستعان و عليه تكلان.
  و سلام علي من اتبع الهدي و خاف عواقب الردي


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: