نگاشته شده توسط: عقیده و جهاد | ژانویه 11, 2010

عملیات شهادت طلبانه همام خلیل بلوی در مرکز سازمان سیا در خوست افغانستان

عملیات  شهادت طلبانه  همام خلیل بلوی

در مرکز سازمان سیا در خوست افغانستان


چند روز پیش خبر عملیات استشهادی در مرکز سازمان سیا در  خوست افغانستان، که منجر به کشته شدن 8 تن از عالی رتبه ترین مقامات سازمان جاسوسی آمریکا سی.آی .ای شد،دنیا را در حیرت فرو برد. واین در حالی بود که در سوی دیگر کره زمین  مجاهدی دیگر به نام عمر عبدالمطلب  در حال آماده سازی مواد منفجره در هواپیمایی برفراز آسمان آمریکا دستگیرشد. به طوری که اوباما وادار گردید به ضعف سازمانهایی اطلاعاتی آمریکا در برابر مجاهدین القاعده اعتراف کند.

و اما داستان همام خلیل بلوی  که عملیات استشهادی خوست را انجام داد، شنیدنی است:

او پزشکی کارکشته بود و  33 سال سن وهمسری از ترکیه ودو فرزند داشت،او به خاطرمقالاتش در سایت های جهادی که با نام مستعار ابودجانه خراسانی ،می نوشت،بین جهاد دوستان در تمام دنیا مشهور ومحبوب بود.

او قبلاً در کشور اردن به جرم فعالیتهای جهادی سالها زندانی وتحت شکنجه های شدید وطاقت فرسا قرار گرفته بود.بعد از شکنجه های طولانی و انواع عذاب های روحی در زندان های وابسته به سازمان اطلاعاتی آمریکا در اردن، کارشناسان  سازمان جاسوسی سیا گمان کردند که او  از ایمانو اعتقادات خود دست کشیده و در پی عذابهای طاقت فرسا، دیگر در او کوچکترین علاقه ای به امت خود وجهاد ومجاهدین نمانده است.این بود که به او پیشنهاد کردند که به سازمان سی.آی.ای پیوسته وبا نفوذ در میان مجاهدین افغانستان برای آمریکا جاسوسی کند.

ابو دجانه حتی در خواب هم نمی دید که این چنین پیوستن به مجاهدین برایش آسان شود.او پیشنهاد را پذیرفته و بعد از آزادی به درخواست سازمان اطلاعاتی سیا راهی پاکستان شد.او دراین سفر بر خلاف سایر کسانی که برای جهاد هجرت می کنند،هیچ مشکلی نداشت چرا که هزینه سفر او را سی.آی.ای تأمین کرده بود واو به عنوان مهمان مخصوص در صندلی درجه یک هواپیما تکیه کرده وراهی پاکستان شد.در پاکستان از طرف مامورین سازمان اطلاعات پاکستان استقبال بسیارگرمی ازاو صورت گرفت –و ای بسا فرش هم زیر پایش پهن کرده باشند-. به این ترتیب در میان هلهله و شادی سازمانهای اطلاعاتی آمریکا واردن وپاکستان،ابو دجانه به مجاهدین پیوست.

ابودجانه قلم نیرومندی داشت و تا آخرین روزهایی که  بین مجاهدین بود،نوشتن را ادامه داده و مقالاتش در اینترنت منتشرمی شد.

تا اینکه شوق دار  آخرت  او را بی تاب کرده و تصمیم گرفت به کاروان استشهادیون-که همیشه درمقالاتش از آنان می گفت-بپیوندد.

کمربندی انفجاری به خود بست و با   علی بن زید  مسئول در جه یک اطلاعات اردن در افغانستان تماس گرفت وبه او خبرداد که اطلاعات مهمی از شیخ ایمن الظواهری بدست آورده ولازم است که جلسه ای فوری با حضور  اعضای سازمان سیا تشکیل شود.

بن زید به سرعت با اربابانش تماس گرفت تا خبرخوشی را به آنها بدهد و به سرعت خواسته های ابو دجانه آماده شد و مامورین سیا در مهمترین مرکز جاسوسی سازمان ن سیا درافغانستان در پایگاهی نظامی در شهرخوست جمع شدند.

طبق روایت آمریکاییها :

مامورین سیا در سالن ورزش  پایگاه  منتظر ورود ابو دجانه بودند-که درنظر آنها مزدور با وفایی بود-تا خبرهای خوشی را بشنوند.در میان آنها  عالیترین مقام سی.آی.ای درامور القاعده و مسئول اطلاعات اردن و15 تن از افسران عالی رتبه سیا حضورداشتند.

ابو دجانه وارد سالن شد وجلو رفت تااینکه وسط آنها قرار گرفت و کمربند انفجاری را منفجر کرد تا خواب خوشی را که برای شیخ ایمن الظواهری دیده بودند به کابوسی مرگبار تبدیل کند.ژنرال عالی رتبه سیا و هفت تن دیگر از افسران عالی رتبه این سازمان کشته وحدود11  نفردیگربه شدت زخمی شدند.این کشتگان ومجروحان به اعتراف خود آمریکا ازمهمترین عناصر سی.آی.ای درمبارزه با القاعده و دارای تجربیات زیادی در مبارزه با مجاهدین بودند . ونیز بن زید مسئول درجه یک اطلاعات اردن درافغانستان  که ازشخصیتهای نزدیک پادشاه اردن بود نیز دراین عملیات کشته شد.

الله اکبر…الله اکبر….الله اکبر

خداوندا مجاهدین را پیروزکن.

خدواندا به ما توفیق شهادت بده.

خداوندا!به تو پناه می بریم که روی بستر هایمان بمیریم.

خداوندا  ما را جز با شهادت از دنیا مبر.و مارا در بهشت  با ابودجانه و ابو مصعب زرقاوی و خطاب و محمد عطا و یارانشان هم نشین کن.

آمین.

اقتباس از:منتدیات الفلوجةالاسلامیة

Advertisements

Responses

 1. سلام عليكم
  من طالب حق هستم وبه همين خاطر مي پرسم تا حقيقت برايم روشن شود.
  در چند روز أخير دو خبر در صدر خبرها بودند يكي عمليات جهادي برادري به اسم همام خلیل بلوی-رحمه الله تعالي-كه قلب مومنان را شفاء داد وديگري عمليات جهادي برادري به اسم عمر فاروق عبدالمطلب-حفظه الله تعالي- سوال من در مورد برادردوم است.
  سوال:آيا از منظرشرعي صحيح است كه مجاهدي دربين مدنين أبرياء(افراد غيرمحارب)دست به عمليات جهادي بزند مانند برادرم عمر فاروق عبدالمطلب-حفظه الله تعالي-كه در يك هواپيماي غيرنظامي قصد عمليات جهادي داشت؟من اين نظريه كه شعوب الغرب محارب هستند را از امير جهادي أيمن الظواهري -حفظه الله تعالي ونصره-شنيده ام آيا چنين سخني از نظر شرع صحيح است؟
  لطفاً از ديدگاه اسلامي هردو سوال را برايم شرح دهيد با تشكراز وبلاگ مفيدتان
  وسلام عليكم

  • و علیکم السلام
   ان شاء الله درباره این موضوع مطالبی را در وبلاگ به زودی قرار خواهیم داد اما عجالتا وخلاصتا می گوییم:
   این تقسیم بندی(نظامی وغیرنظامی)در اسلام جایی ندارد بلکه اسلام کفاررا به دو قسمت تقسیم میکند 1.کفاراهل حرب 2.کفاراهل عهد وکفار اهل عهد نیز سه دسته تقسینم میشوند 1.اهل ذمه 2. اهل هدنه 3.اهل امان . مردم امریکا از کفار اهل ذمه نیستند جون اهل ذمه به کسانی گفته می شود که به حکومت اسلامی جزیه پرداخت کند.از اهل هدنه نیزنیستند چون اهل هدنه کسانی هستند که دولتشان با مسلمین صلح کرده وبه هیچ گوشه ای از سرزمینهای اسلامی تجاوز نکنند. ونیز اهل امان هم نیستند چون اهل امان به کفاری گفته می شود که به سرزمینهای اسلامی وارد شوند که احکام خاص خود را دارد و موضوع بحث ما نیست.نتیجتا وقتی این کفار ازهیچ یک از سه دسته اهل عهد به شمار نیایند لا جرم باید گفت که آنها اهل حرب هستند. و دراسلام کشتن اهل حرب جایز میباشد. ومردم آمریکا با پرداخت مالیات و تأیید حکومتهایشان در جنگ با مسلمین(همانطور که ازآمار ورأیگیری ها واضح است) به دولتشان در این جنگ کمک می کنند ونیز همین مردم هستند که به بوش و اوباما رأی داده وآنها را رییس جمهورخود کرده اند.و دراسلام هر کس که خود در جنگ با مسلمین شرکت نکند اما با مال یا فکر وبه هرطریقی دولتش را یاری کند اهل حرب محسوبمی شود بنابراین کشتن تمام این مردم جایز است. واما ممکن است کسی بگوید بعضی از مردم آمریکا با جنگ دولتشان با مسلمین موافق نبوده وبا دولتشان هنمکاری نمی کننند. جواب اینست که در صورتی که این افراد از دیگرمردم متمایز باشند کشتنشان جایزنیست اما اگر با دیگران مخلوط باشند و جداکردنشان برای مان ممکن نباشد کشته شدن آنها هم در خلال کشتن دیگران جایزاست. به دلیل اینکه رسول الله صلی الله علیه و سلم در جنگ با اهل طائف از منجنیق استفاده کرده و آتش ومار عقرب و..به داخل شهر پرتاب کرد که مسلماً در چنین حالتی آن کسانی که آنها را(غیر نظامی)نامیده ای کشته خواهند شد.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: