نگاشته شده توسط: عقیده و جهاد | دسامبر 5, 2009

درباره اسامه چه گفتند؟

درباره اسامه چه گفتند؟

(گوشه ای از اقوال علمای ربانی وبزرگان امت اسلام درباره شیخ اسامه بن لادن حفظه الله)

بسم الله والصلاة والسلام علی رسول الله ثم اما بعد:

درباره اسامه چه گفتند؟

شیخ حمود بن عقلاء الشعیبی رحمه الله درباره او می گوید:مجاهد مؤمنی است که کاملا طبق منهج کتاب و سنت می جنگد.

علامه شیخ ابن عثیمین رحمه الله در باره او می گوید:از الله برای ایشان استقامت و راست کرداری را می خواهیم.

مجاهدین جبهه کشمیر درباره او گفته اند:ایشان یار ویاور ما بعد از الله وسبب پایداری پایه های جهاد ضد اشغالگران هندی بوده است.

رئیس حکومت افغانستان ملا عمر حفظه الله درباره او می گوید:مسلمانی صادق الایمان است و همراه ما ایستادگی کرده همانطور که شایسته مسلمان است به برادرش کمک کند.

مؤمنان موحد درباره او گفته اند:قهرمانی از قهرمانان جهاد در این عصرمی باشد.

عبدالله عزام رحمه الله درباره او می گوید:مال وجانش را در راه الله نذر کرده است،از الله می خواهیم که آنها را در میزان حسانتش قرار دهد.

شیخ عبدالعزیز جربوع(فک الله اسره) درباره او می گوید:اسامه شیخی مجاهد است،از الله می خواهم که او را ثابت قدم کرده ویاریش کند.

شیخ بدر المشاری حفظه الله درباره او گفته است:به الله سوگند او ارزش هزار مرد را دارد بلکه او مانند یک امت کامل است.

شیخ سلیمان ابو غیث حفظه الله درباره او می گوید:اسامه در قله عزت می درخشد.

و همچنین درباره شیخ المجاهدین اسامه گفته شده است….

اقوال علمای عامل درباره شیخ اسامه حفظه الله

شهید باذن الله امام عبدالله عزام رحمه الله می گوید:

به الله سوگند من گواهی می دهم که همانند او در جهان اسلام احدی را نیافته ام ،از الله می خواهیم که دین ودنیایش را برایش حفظ کرده ودر زندگی اش برکت دهد.

ونیز گفته است:

اگر روی زمین فقط یک نفر ولی الله(دوست خدا) باشد، من با اطمینان می گویم که او اسامه است.

شیخ ابن عثیمین رحمه الله درباره او می گوید:

خدا را شکرمی کنم که این ملاقات را با برادرمان اسامه که آرزومند مجالست با ایشان بودم،میسر کرد،ایشان فضیلت جهاد را برایمان بیان کردندو از الله می خواهم که  در برادرمان اسامه برکت قرار دهد….

شیخ ابن جبرین حفظه الله درباره او می گوید:

اسامه مردی است که از قدیم در راه الله جهاد می کند وزحمات زیادی در ممالک افغان کشیده است،الله به او توفیق دهد واو را یاری داده وامت اسلام را به وسیله او نصرت دهد،ایشان همچنان مشغول جهاد هستند واینکه بعضی را تکفیرمی کند از اجتهادشان می باشد…

شیخ حمود عقلاء الشعیبی رحمه الله می گوید(با توجه به اینکه ایشان استاد عبدالعزیزال شیخ ،صالح فوزان ،صالح اللحیدان وابن عثیمین بوده اند)،درباره شیخ اسامه می گوید:

او مؤمن مجاهدی است که کاملاً طبق منهج کتاب وسنت می جنگد.

شیخ اسیر عمر عبدالرحمن فک الله اسره می گوید:

الله به اسامه پاداش خیر دهد،او جهاد را همانطور که قرآن وسنت امر کرده،به اجرا در می آورد ،الله در عمرش برکت دهد.

شیخ حامد العلی حفظه الله می گوید:

شیخ اسامه ورهبران سازمان القاعده از مجاهدین فی سبیل الله محسوب می شوند واز الله پیروزی را برایشان مسئلت دارم.

شیخ سعید بن زعیر حفظه الله می گوید:

امت اسلام به مردانی چون اسامه نیاز دارد که با دشمنان جهاد کند،اگر می خواهی چنین مردانی را ببینی به اسامه نگاه کن.

شیخ اسیر علی الخضیر فک الله اسره می گوید:

 شیخ اسامه مردی مجاهد فی سبیل الله است،از الله به خاطر اسماء حسنی وصفات والایش می خواهیم که او را نصرت داده وپیروزش کند.

شیخ اسیر ناصر الفهد فک الله اسره می گوید:

شیخ مجاهد ابو عبد الله اسامه بن لادن حفظه الله ونصره کسی است که،تمام امت ها از گوشه و کنار زمین با تمام ادیان ورنگهایشان؛صلیبیون ویهود وهندو ها وبودایی هاو منافقین وخائنین وغیره در مشرق و مغرب زمین،با تمام امکانات وبا پیشرفته ترین تجهیزات علمی که در دست دارند؛اسلحه وهواپیما وماهواره ها وتجهیزات جاسوسی و غیره،بر علیه ایشان متحد شده اند وبه رغم اینکه عکس او در تمام زمین منتشر شده و کوچک وبزرگ وزن ومرد ومسلمان وکافر او را می شناسند ولی با این حال اثری از او نیافته و اطلاعاتی از او بدست نیاورده اند و نمی دانند که زیر کدام آسمان است؟!. از الله می خواهیم که او را در مقابل آنها حفظ کرده و یاریش کند وچشم ما را با دیدن شکست آمریکا وهم پیمانانش روشن کند.

شیخ اسیر عبدالعزیز الجربوع فک الله اسره می گوید:

برای زیبایی تمام دنیا همین بس که؛ انسانی همچون اسامه در آن وجود دارد: امریکا تمام امکاناتش را فقط برای مبارزه با یک مؤمن یعنی شیخ اسامه،بسیج کرده به طوری که حدود 60 دولت برای مبارزه با او متحد شده اند وآمریکا همانطور که ناتو اعتراف کرده،در تمامی کشورها سفر می کند وبرای مبارزه با اسامه بن لادن کمکهای مالی جمع آوری می کند، آفرین بر چنین قهرمانی که ده ها دولت برای مواجهه با تک مردی چون او صف آرایی کرده اند.{ ‏ لَا يُقَاتِلُونَكُمْ جَمِيعاً إِلَّا فِي قُرًى مُّحَصَّنَةٍ أَوْ مِن وَرَاء جُدُرٍ بَأْسُهُمْ بَيْنَهُمْ شَدِيدٌ تَحْسَبُهُمْ جَمِيعاً وَقُلُوبُهُمْ شَتَّى ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَّا يَعْقِلُونَ ‏:‏ يهوديان هرگز با شما به صورت دسته‌جمعي جز در پس دژهاي محكم و يا از پشت ديوارها نمي‌جنگند . عداوت و دشمني در ميان خودشان شدت دارد . تو ايشان را متحد مي‌بيني ، ولي پراكنده دل بوده و هماهنگ نمي‌باشند . اين بدان خاطر است كه مردمان بيشعور و ناآگاهي هستند . ‏}. چه بشارتی برای امت اسلام بزرگتر از این بشارت است….؟!. ای جمع مؤمنان ….شاید تحلیل های دروغین بعد از حادثه (11سپتامبر)، بشارت های قرآنی را از یاد شما برده باشد…!!!

شیخ اسیر ابوقتاده فلسطینی فک الله اسره می گوید:

و حال در ادامه صحبت به سخن درباره اسامه بن لادن می رسیم،مردی که خودش را بر سیر حوادث جهانی مسلط کرده واسم او بر زبان هر سخن گویی جاری گشته و سخن او از غرش هواپیماها ترسناکتر شده است.

و نیز در سخنرانی که بعد از بازداشت یکساله اش در اروپا در شعبان سال 1423 ایراد کردند،می گوید:

سلام ودرودی از قلبمان نثار این مرد بزرگ،ابو عبد الله اسامه بن لادن.این مردی که امت اسلام را سربلند کرد،-خدا شاهد است-امت را سربلند کرد وما به او وامثال او افتخار می کنیم.اگر به ما گفته شد قهرمانان ومردان شما امت اسلام کیانند؟این شخص را به آنها معرفی می کنیم،این قهرمان را،این صدایی که دائما هر کس را که آن را می شنود به گریه وا می دارد،سخنان او مملو از ایمان ویقین است و زهد این مرد مثال زدنی است.اگر از ما خواسته شد که چه کسی امروزه نمونه عملی ونماد ونماینده اسلام است ؟ امثال ابو عبدالله را به آنها نشان می دهیم. درودی از محبت برای این مردی که ثابت کرده که  گفتارش کم وکردارش زیاد است،درودی مملو از عشق ومحبت برای او….

حکمتیار حفظه الله می گوید:

شیخ اسامه نعمتی است که ازجانب الله عزوجل به جهاد افغانی بخشیده است،او براستی امیرمجاهدین است.

شیخ یونس خالص حفظه الله می گوید:

 من فقط مالک جان خود هستم وجان من برایم بسیار ارزشمند است ولی جانم فدای تو باشد،تو مهمان ما هستی وان شاء الله دست هیچ کس به تو نمی رسد…

شیخ محمد الفزازی حفظه الله می گوید:

شیخ اسامه صحابی این قرن است….

شیخ عمر بکری حفظه الله می گوید:

شیخ اسامه فریضه جهاد را بعد از مدتها که غائب بود،دوباره زنده کرد،الله به او پاداش خیردهد….

 

منبع:منتدیات الفلوجه الاسلامیه

                                                                              ترجمه:محمد عمر ابراهیمی                       

 

Advertisements

Responses

 1. سلام علیکم
  برادر عزیزم البته گر بتوانی سخنان شیخ فاتح کریار هم بگذاری خوبتر میشه که میفرمایند. اسامه یعنی بچه ی شیر و او بچه شیر است و تاج سر این امت است و نعمتیست که خدا فرستاده که هه مه ی امولش در خدمت اسلام میباشد.این گفته ی ایشان است درباره این شیخ

 2. شیخ فاتح کریکار

 3. بسم الله والحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله – صلي الله عليه وسلم – :

  الله عز وجل مي فرمايد : (وقل جاء الحق وزهق الباطل ان الباطل كان زهوقا)
  وبعد :
  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
  برادران عزيز، توجه داشته باشيد كه چندي است كه جماعتي جديد پشت نام اهل سنة وجماعة وبا إدعاي پيروي ازقرآن وسنت وسلف صالح (جاهلانه يا عامدانه) شروع به تكفير اُمت كرده اند و أصل را درمردم مطلقاً كفرمي دانند آنهم به خاطر كفر حكامي كه بر آنها مسلط هستند و مثلاً بين مردم مكه ومدينه با پاريس ولندن هيچ فرقي نمي گذارند ومردم شهرهاي اسلامي را كفارأصلي مي دانند وهيچ شهادتي براي توحيدشان و نمازشان وروزه اشان وساير شعائر اسلاميشان نمي دهند. پيامبر- صلي الله عليه وسلم- مي فرمايد: (من صلى صلاتنا واستقبل قبلتنا، وأكل ذبيحتنا فذاك المسلم له ذمة الله وذمة رسوله) [البخاري].
  برادران عزيز، آنان براي فراراز ساحات جهاد عليه كافران وطواغيت شروع به طعن وتكفير كردن أميران و علماء و أنصار جهاد كرده اند كه چند روز پيش يكي از آنها كه به اسم ابو عبدالسلام كه دراين وبلاگ تعليقات خودش را مي نويسد صريحاً در اين صفحه از وبلاگ http://taefe.blogaraby.com/?p=178 به تكفير مجاهدين پرداخته وجماعت القاعده وطالبان و…. شخصيتهاي مانند شيخ اسامه بن لادن – حفظه الله – و…. را صراحتاً تكفير معين كرد و وطبق عقايد گمراهانه خودش هركس در تكفير جماعات جهادي وشيوخ ومجاهدين توقف نمايد خود نيز كافرمي شود(سلسه تكفير). وبراي اين إدعاي خود شروع به دروغ بستن به مجاهدين نمود بدون هيچ دليلي واينجاست كه الله تعالي مي فرمايد:( قل هاتوا برهانكم إن كنتم صادقين).
  برادران عزيز، ابو عبدالسلام ما را متهم به تعصب كوركورانه از حزب واشخاص مي نمايد (كه منظورش همان جهاد مقدس است) ونمي داند كه قضيه جهاد والقاعده وشخص شيخ ابوعبدالله – حفظه الله- اصلاً مسئله حزب وشخص نيست بلكه قضيه يك امت است قضيه سنگراسلام وكفر است (نه ملاك اسلام وكفر،غلط فهم نشود) ونمي داند دراين جبهه دوسنگر وجود دارد كساني كه با جهادند وأنصار شريعت اند و كساني كه با طاغوتند وأنصارقوانينند و سكوت دراين قضيه وبدون موقف بودن خود بهترين خدمت به طاغوت است. او مي گويد كه ما افراد را به حزب وشخص مداري دعوت مي كنيم. ابوعبدالسلام ما مردم را به توحيد الله تعالي وجهاد با طاغوتيان در راه أعلاي كلمه الله دعوت مي نمايم ما مانند شما أصل را در امت اسلامي كفر نمي دانيم بلكه اصل را درامتمان إسلام مي دانيم.
  برادارن عزيز، قرآن وسنت (الله ورسولش) را حَكَم بگيريد وببينيد كه كسي كه مردم را به سوي عبادت الله تعالي و اجتناب و كفر ورزيدن به طاغوت دعوت مي كند راست مي گويد يا امثال ضياءالدين القدسي وهمفكرانش(ابوعبدالسلام وابو مسعود و…) كه با نام اهل سنه وجماعه اما در حقيقت در خدمت مصالح طاغوتيان(جاهلانه- جهل مركب- ويا عامدانه) شما را به تكفير تمامي مردم دعوت مي كنند. برادران برايتان قبلا گفتم كه طاغوتيان در مواجهه با حركت راستين توحيدي و سلفيت جهادي باشكست روبرشده اند وآنان دريك استراتژي وپلان جديد افرادي را در دو گروه مختلف يكي مرجئه هاي معاصر و ديگري غلاة تكفيري سازمان دهي كرده اند وبه كمك آنها مي خواهند جهاد را متوقف نمايند واز الله تعالي مي خواهيم كه كيد ونقشه هايشان را به خودشان بر گرداند.
  براردان عزيز، ازديدگاه من هردو جماعت مرجئه معاصر و غلاة تكفيري دانسته يا ندانسته در خدمت طاغوتيان برعليه مسلمانان و مجاهدان كار مي كنند. ابو عبدالسلام مي گويد شما جهاد برعليه طاغوت را ملاك مي دانيد،من به او اين جواب را مي دهم كه هركسي الله ورسولش را دوست دارد بايد جهاد في سبيل الله را نيز دوست داشته باشد كه براي اين گفته ام در قرآن آيات فراواني است چون طاغوت به راحتي نمي گذارد كه تو حكم الله تعالي را اجرا كني پس بايد به طاغوتيان كافر شويم وبا آنان تا آخرين قطره خونمان وتا آخرين نفرمان با عمليات استشهاد طلبانه وجهاد عسكري روبرو شويم تا روزيكه قيامت بر پا مي شود. تادرآخرت به پروردگارمان بگويم خداوندا ما صادقانه در راه دين تو كشته شديم وبراي اينكه فقط كلمه تو بالاترين كلمه باشد جانمان را داديم(فقط به همين خاطر). خدايا ما را از شهدا بپذير و ما را از كساني قرار نده كه در دنيا ما را از كشته شدن درراه تو دور مي كردند وبه ما كافر شدند وما را مشركان وكافران راه جهاد في سبيل الله خطاب مي كردند!!!
  آري برادران عزيز، مي بينيد كه همفكران ضياءالدين قدسي براي اينكه ماموريت محوله خود را ازجانب سازمانهاي مخابراتي واطلاعتي انجام دهند انگشت خود را به سوي جهاد في سبيل الله نشانه رفتند. بله برادران آنان براي مصالح طاغوتيان كه ضرر و زوالشان دراين راز بزرگ يعني جهاد مسلحانه است، سعي وتلاش مي كنند. شايد ابو عبدالسلام بگويد چرا از الله نمي ترسيد و ما را انصار طاغوت خطاب مي كنيد بايد به او بگويم جواب را در اعمال خودتان بيابيد كه به نفع چه كساني با چه كساني به جنگ رفته ايد.ما چه با القاعده واسامه وچه بدون آنها تا قيام قيامت با كفار مي جنگيم و به نصرت پروردگارمان ايمان داريم وشما نيز با ما بجنگيد كه ما بهتراز دشمنانمان از شما پذيرايي نخواهيم كرد. تا زماني كه دهان كثيفتان روبه جهاد مقدس امت به نفع كفار بازاست بترسيد از زماني كه فرشتگان زبان درازتان را در برابرمسلمان روز قيامت ببرند چون رسولمان- صلي الله عليه وسلم- فرموده: (كه ايشان(خوارج وغلاة تكفيري) سگان جهنمند و هركجا كه آنها را يافتيد بكشيدشان). براستي شما از خوارج بدتريد چون آنها مردم را به خاطر ارتكاب به گناه كبيره تكفير مي كردند اما شما ها مردم بي گناه ومعذور را تكفير مي كنيد كدامتان گناه كارتريد.(برادران خود قضاوت كنيد)
  برادران عزيز، درآخراز ابو عبد السلام مي خواهم به خاطر خداوند از اين افكار خطرناك كه فهم غلط او ازگفته برخي ازبزرگان است برگردد ودست از تكفير مسلمانان و مجاهدان بردارد من جلسه قبل اورا به مناظره علمي(قرآن وحديثي) دعوت كردم اما او ذات خود را به ما نشان داد و ما را تكفير نمود وباب سخن را بست. من نسبت به شما دو حكم ونظر دارم يا اينكه عامدانه آمده ايد واز طرف اطلاعات و طاغوت اجير شده ايد كه برعليه مسلمانان و خصوصا مجاهدان حكم كفر به تعين بدهيد كه در اينصورت كافريد مانند اربابانتان كه اميدوارم چنين نباشد اما نظر و حكم دوم من اين است كه شما جاهلانه آنهم از نوع جهل مركب شروع به حتك حدود خداوند و تكفيرمسلمين ومرابطين و مجاهدان راه خداوند كرده ايد كه در آنصورت آن حديث پيامبر صلى الله عليه وسلم را برايتان مي نويسم كه مي فرمايد: (إذا قال الرجل لأخيه يا كافر فقد باء بها أحدهما، فإن كان كما قال وإلا رجعت عليه) [رواه مالك والبخاري ومسلم وغيرهم] ويا (ومن دعا رجلا بالكفر، أو قال؛ يا عدو الله، وليس كذلك إلا حار عليه) [رواه البخاري ومسلم] اميد است كه شما به اين دو نصيحت وإنذارتوجه كرده ودست از تكفير مسلمانان برداريد ودست به تفرقه گرايي برداريد و افتخار نكنيد كه در قضيه تكفير كردن با ساير مسلمانان متفاوتيد چون هركس از تكفير كردن(جاهلانه) به عنوان سلاحي برضد مسلمانان وپاسداري از عقيده اش استفاده كند اولين كسي را كه هلاك مي كند خودش است. اميدوارم صاحب قلبي سليم باشيد وبيشتر در حال امتمان بنگريد وببينيد كه كجاست آن عزت از دست رفته امان كه به راستي به جز توحيد و جهاد قابل برگرداندن نيست پس مانند مسلماني دلسوز در حال امت بنگيريد كه چگونه به دست طاغوتيان حكم و دعوت افتاده است پس بياييد زير پرچم و لواي سيد المرسلين شمشيرمردانگي برداريم وسر يك به يك اين طاغوتيان را از لاشه جدا كنيم ومادرانشان را به عزايشان بنشانيم ودرآتش وخونشان غرقشان كنيم.
  پس منتظر تعليقتان هستم و درحقيقت منتظر آخرين جبهه گيريتان مي شوم ببينم آيا به سنگر پاسداران از توحيد خداوند و مجاهدان برعليه كفر در مي آييد و يا به سنگر مخالفان سلفيت جهادي رفته و دانسته ويا ندانسته به جمع آنان مي گرويد واز أنصارشان قرار مي گيريد.
  اميدوارم كه مدير محترم وبلاگ عقيده وجهاد در راستاي مسئوليت شرعي كه دارد موضع وبلاگ را در برابر اين نوع تفكر وأشخاص براي ما وساير برادران بيننده به صراحت مشخص نمايد وچون من قبلا گفتم اينان به اشخاص وسايتهاي ديگر كاري ندارند مي بينند كه از منبرشما نداي توحيد وحي علي الجهاد بلند مي شود و مي بينند الحمد لله نشاط خوبي داريد. دست به كارشده اند وبا انداختن جدل ومشغول كردن افكاربينندگان به بدعت عقيده تيشان مي خواهند به گمان خودشان ما را ازدعوت به توحيد وجهاد منحرف كنند. برادرعزيز، مدير وبلاگ عقيده وجهاد در آخر از زحمات شما در راه تحريض كردن مردم به عقيده توحيد و جهاد كمال تشكر رادارم وبراي شما وتمامي برادران همكارت آرزوي موفقيت و اجر اخروي را از الله تعالي خواستارم.
  حي علي الجهاد، حي علي الجهاد، حي علي الجهاد
  وصلى الله على نبينا وقدوتنا وقائدنا محمد، وعلى آله وصحبه وسلم
  وآخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمين
  ******
  ليهلك من هلك عن بينة و يحي من حي عن بينة
  مارا ازدعاي خيرخود فراموش نكنيد
  برادركوچكتان
  فرزند اسلام

 4. سلام عليكم
  برادر عزيزم فاتح اسلام راست مي گوييد شيخ نجم الدين فاتح كريكار فك الله اسره موسس وامير سابق جماعت جهادي انصار الاسلام (عراق) در باره شيخ اسامه زياد صحبت كرده است وحتي چندي پيش كه با شبكه الحوار صحبت كرده بود مي گفت كه بيشترين فشاري كه از طرف دادگاه هاي اروپايي بر اوست در باره موضع جانبداري او درقبال شيخ اسامه است وحتي در قسمتي گفتند كه ما براي اقامه خلافت اسلامي تلاش مي كنيم كه خليفه اي مانند شيخ اسامه و ونائب وزيري مانند شيخ ايمن داشته باشد واو را رأس هرم اسلام ناميد ودر يكي از تسجيلات صوتيش او را در حال حاضر شريفترين مرد امت خطاب مي كند كه كسي جلوتر ازاو نيست.
  ان شاء الله شيخ كريكار نيز آزاد گردد و بازهم بتواند مانند گذشته امارتي اسلامي در كردستان تشكيل دهد-اللهم آمين- .
  بازهم د رآخر از برادر عزيزم فاتح اسلام تشكر مي كنم وبراي برادران عزيز در وبلاگ عقيده و جهاد آرزوي شهيد شدن در راه الله را دارم.
  والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته

 5. او با خداست و خدا با اوست.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: