نگاشته شده توسط: عقیده و جهاد | نوامبر 27, 2009

رد بر کسی که از روافض دفاع می کند

رد بر کسی که از روافض دفاع می کند

مفتی:شیخ ابوبصیر طرطوسی

نظرشما درباره کسی که درباره شیعیان رافضی می گوید که آنها برادران ما هستند واز اهل قبله محسوب می شوند وهر کس مسلمانی را تکفیرکند خود کافرمی شود….چیست؟. از یکی از مشایخ- از علمای نظام سوریه-درباره مسلمانی سؤال شد که در ایران زندگی می کند واز سخنرانیهای آنها لعن صحابه را شنیده و اینکه می گویند پیامبر صلی الله علیه وسلم از مژده دادن ابوبکر وعمر وعثمان به بهشت،پشیمان شده است…واینکه نماز اهل سنت نماز زندیقان است…آن عالم این طور جواب داد که:تکفیر در مورد کسی اعمال می شود که چیزی قطعی ویقینی که به ضرورت وحتم از دین معلوم است(معوم من الدین بالضرورة) را انکار کند،وهمه این چیزهایی را که آن شخص شنیده از امور قطعی ویقینی دین محسوب نمی شود؟!

* * *

جواب:

الحمد لله رب العالمین….

این کسی که درباره شیعیان رافضی می گوید که آنها برادران ما وازاهل قبله هستند،از الاغ هم نادان تر است.

لعن صحابه کفراکبر است ورضایت الله ورسولش از صحابه از امور قطعی ویقینی دین می باشد واین مطلب بر هیچ کسی پوشیده نیست مگر بر جاهلی که الله چشم وبصیرتش را کور کرده باشد.

همانطور که الله تعالی می فرماید:{ ‏ وَالسَّابِقُونَ الأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِينَ وَالأَنصَارِ وَالَّذِينَ اتَّبَعُوهُم بِإِحْسَانٍ رَّضِيَ اللّهُ عَنْهُمْ وَرَضُواْ عَنْهُ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي تَحْتَهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَداً ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ‏:‏ پيشگامان نخستين مهاجران و انصار ، و كساني كه به نيكي روش آنان را در پيش گرفتند و راه ايشان را به خوبي پيمودند ، خداوند از آنان خوشنود است و ايشان هم از خدا خوشنودند ، و خداوند براي آنان بهشت را آماده ساخته است كه در زير ( درختان و كاخهاي ) آن رودخانه‌ها جاري است و جاودانه در آنجا مي‌مانند . اين است پيروزي بزرگ و رستگاري سترگ . ‏توبه/100}.

این (وَالسَّابِقُونَ الأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِينَ وَالأَنصَارِ) چه کسانی هستند؟ آیا صحابه نیستند؟!

و همچنین الله تعالی می فرماید:{ ‏ لَقَدْ رَضِيَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ إِذْ يُبَايِعُونَكَ تَحْتَ الشَّجَرَةِ فَعَلِمَ مَا فِي قُلُوبِهِمْ فَأَنزَلَ السَّكِينَةَ عَلَيْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحاً قَرِيباً ‏: ‏ خداوند از مؤمنان راضي گرديد همان دم كه در زير درخت با تو بيعت كردند . خدا مي‌دانست آنچه را كه در درون دلهايشان ( از صداقت و ايمان و اخلاص و وفاداري به اسلام ) نهفته بود ، لذا اطمينان خاطري به دلهايشان داد ، و فتح نزديكي را ( گذشته از نعمت سرمدي آخرت ) پاداششان كرد . ‏..فتح/18}.

و کسانی که زیر درخت در روز حدیبیه با پیامبر صلی الله علیه وسلم بیعت کردند بیشتر از هزار وچهار صد نفر بودند که ابوبکر وعمر وعثمان هم بین آنها بودند.

و الله تعالی می فرماید: ‏ مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعاً سُجَّداً يَبْتَغُونَ فَضْلاً مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِكَ مَثَلُهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْراً عَظِيماً ‏: ‏ محمد فرستاده خدا است ، و كساني كه با او هستند در برابر كافران تند و سرسخت ، و نسبت به يكديگر مهربان و دلسوزند . ايشان را در حال ركوع و سجود مي‌بيني . آنان همواره فضل خداي را مي‌جويند و رضاي او را مي‌طلبند . نشانه ايشان بر اثر سجده در پيشانيهايشان نمايان است . اين ، توصيف آنان در تورات است ، و اما توصيف ايشان در انجيل چنين است كه همانند كشتزاري هستند كه جوانه‌هاي ( خوشه‌هاي ) خود را بيرون زده ، و آنها را نيرو داده و سخت نموده و بر ساقه‌هاي خويش راست ايستاده باشد ، بگونه‌اي كه برزگران را به شگفت مي‌آورد . ( مؤمنان نيز همين گونه‌اند . آني از حركت بازنمي‌ايستند ، و همواره جوانه مي‌زنند ، و جوانه‌ها پرورش مي‌يابند و بارور مي‌شوند ، و باغبانانِ بشريت را بشگفت مي‌آورند . اين پيشرفت و قوّت و قدرت را خدا نصيب مؤمنان مي‌كند ) تا كافران را به سبب آنان خشمگين كند . خداوند به كساني از ايشان كه ايمان بياورند و كارهاي شايسته بكنند آمرزش و پاداش بزرگي را وعده مي‌دهد . …فتح/29}.

و کسانی که با پیامبر بودند، همان اصحاب ایشان رضی الله عنهم اجمعین بودند…واین سخن الله تعالی :{ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ : تا كافران را به سبب آنان خشمگين كند .} دلیلی است برکفر هر کس که از صحابه خشمگین بوده وآنان را لعنت کند.

آیا با وجود همه اینها این سخن گفته می شود که: رضایت الله از اصحاب پیامبر صلی الله علیه وسلم وحرمت لعن ودشنام دادن به آنها از امور قطعی ویقینی دین نیست؟!!

و به این شیخ گمراه که دلش برای برادران رافضی اش سوخته وقاعده”هرکس مسلمانی را تکفیر کند کفر ورزیده است(من کفرمسلما فقد کفر)” را برکسی اعمال کرده که روافض را تکفیرکند،می گوییم: آیا بهتر نبود که این قاعده را بر کسانی اعمال کند که صحابه را تکفیر کرده ولعنشان می کنند وتمام مسلمانانی را هم که پیرو صحابه بوده تکفیرکرده ونمازشان را نماز زندیقان به حساب می آورند؟!!

چرا کسی که شیعیان رافضی- که منکرین قرآن وسنت هستند- را تکفیر کند خود کفر ورزیده است اما کسی که صحابه وپیروان صحابه-که الله از آنهاراضی شده وانها از او راضی شده اند-را تکفیر می کند کفرنورزیده است..وتکفیرش جایزنیست؟!

و همچنین به این گمراه می گوییم: چه کسی به تو گفته که کفر فقط در انکار امور قطعی و یقینی دین محصورمی شود…آیا آن کسانی که الله تعالی این آیات را درباره شان نازل کرد:{ ‏ وَلَئِن سَأَلْتَهُمْ لَيَقُولُنَّ إِنَّمَا كُنَّا نَخُوضُ وَنَلْعَبُ قُلْ أَبِاللّهِ وَآيَاتِهِ وَرَسُولِهِ كُنتُمْ تَسْتَهْزِئُونَ ‏. ‏ لاَ تَعْتَذِرُواْ قَدْ كَفَرْتُم بَعْدَ إِيمَانِكُمْ إِن نَّعْفُ عَن طَآئِفَةٍ مِّنكُمْ نُعَذِّبْ طَآئِفَةً بِأَنَّهُمْ كَانُواْ مُجْرِمِينَ ‏: ‏ اگر از آنان ( درباره سخنان ناروا و كردارهاي ناهنجارشان ) بازخواست كني ، مي‌گويند : ( مراد ما طعن و مسخره نبوده و بلكه با همديگر ) بازي و شوخي مي‌كرديم . بگو : آيا به خدا و آيات او و پيغمبرش مي‌توان بازي و شوخي كرد ؟ ! ‏ ‏ ( بگو : با چنين معذرتهاي بيهوده ) عذرخواهي نكنيد . شما پس از ايمان‌آوردن ، كافر شده‌ايد . اگر هم برخي از شما را ( به سبب توبه مجدّد و انجام كارهاي شايسته ) ببخشيم ، برخي ديگر را نمي‌بخشيم . زيرا آنان ( بر كفر و نفاق خود ماندگارند و در حق پيغمبر و مؤمنان ) به بزهكاري خود ادامه مي‌دهند … ‏توبه/65و66}. آیا اینان امری قطعی ویقینی ازدین را انکار کرده بودند ویا اینکه آنها فقط به مجرد مسخره وطعنه زدن به صحابه، کافرشدند با وجود اینکه همراه پیامبر صلی الله علیه وسلم در مسیر سفر برای جهاد در تبوک بودند[1]؟!!

منبع: منبر التوحید والجهاد


[1]به سبب نزول این آیات مراجعه کنید(اضافه از وبلاگ)

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: